Parasole / parasolki Doppler

Parasole / parasolki Doppler

Filozofia marki Doppler

Firma Doppler zajmuje się produkcją i dystrybucją wysokiej jakości parasoli na każdą pogodową okoliczność – i słońce, i deszcz. Filozofia marki jest prosta, jak sami producenci piszą o sobie – „Nasza pasja do parasoli determinuje to, kim jesteśmy i co robimy. Każdego dnia i w każdych warunkach pogodowych – bez wyjątków!”. Parasole sygnowane logiem Doppler mają towarzyszyć swoim właścicielom w każdych warunkach pogodowych – gdy świeci słońce, pada deszcz, śnieg, a nawet wtedy, gdy wieje wiatr. Swą renomę marka Doppler buduje od 1946 roku, stawiając na jakość oferowanych produktów, innowacyjne rozwiązania, różnorodność, a przede wszystkim na obsługę klienta na najwyższym poziomie.

 

Historia marki Doppler

Pierwsza fabryka parasoli Doppler została założona przez Ernsta Dopplera, rok po zakończeniu działań wojennych podczas drugiej wojny światowej, w 1946 roku, w miejscowości Braunau am Inn w Austrii. Wartym odnotowania jest fakt, że przed wybuchem drugiej wojny Doppler posiadał już zakład produkujący parasole na terenie Sudetów, niestety został on doszczętnie zniszczony podczas wojny. Rok 1946 wyznaczył więc nowy początek dla inwestycyjnych planów Ernsta Dopplera, tym razem w jego rodzinnym mieście – Braunau am Inn. Każdy kolejny rok przynosił dalszy rozwój i wzrost renomy parasoli produkowanych przez Dopplera. W 1988 roku utworzono pierwsze biuro sprzedaży i zakupu na Tajwanie, a dwa lata później założono w Hong Kongu spółkę-córkę „Derby  Umbrella Ltd.”, a był to dopiero początek ekspansji firmy na całym świecie. W latach kolejnych utworzono kolejne filie w Czechach (Doppler CZ) oraz na Słowacji (Doppler SK). W 2003 roku firma uzyskała licencję renomowanej marki s. Oliver na produkcję i dystrybucję parasoli z ich logiem, natomiast w 2009 roku uzyskała licencję na produkcję i dystrybucję  parasoli sygnowanych logiem ekskluzywnej marki Bugatti.

 

Parasolki marki Doppler

W ofercie firmy znajduje się bogaty asortyment parasoli zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wybór tego idealnego parasola pozostaje, jak zawsze, kwestią indywidualną. Możemy więc wybierać między małymi, składanymi i lekkimi parasolkami, które będą idealne do damskiej torebki lub do męskiej aktówki. Ilość wzorów i kolorów, które oferuje marka Doppler będzie szczególnie interesująca dla pań, które mogą znaleźć wymarzony parasol dosłownie w każdym możliwym wariancie kolorystycznym oraz w każdym możliwym wzorze – kropki, kratki, paski, kwiaty, a w tym nawet wzór kratki przywodzący na myśl legendarną markę Burberry. Męskie parasolki Doppler również nie pozostają daleko w tyle jeśli chodzi o ilość dostępnych kolorów – panowie wybierać mogą między bardziej stonowanymi modelami (czarny, brązowy, granatowy), jak również kolorami bardziej zwariowanymi, jak żółty, róż, turkus. Jak widać, panujący dawniej zwyczaj, że elegancki mężczyzna powinien nosić jedynie parasol czarny, nie jest już bezwzględnie obowiązujący. Wartym uwagi są modele męskich parasoli Doppler w kratkę, które stanowić będą ciekawe uzupełnienie deszczowej stylizacji. W zależności od upodobań użytkowników wybierać możemy między parasolkami obsługiwanymi manualnie oraz parasolkami rozkładającymi się automatycznie.

 

Parasole marki Doppler

Alternatywą dla małych, składanych parasolek są duże parasole, będą z pewnością bardziej eleganckim, choć odrobinę mniej praktycznym rozwiązaniem – pamiętajmy, że małą możemy schować w torebce, aktówce lub w plecaku, z dużą niestety nie będziemy mieli tego komfortu. W przypadku parasoli damskich Dopper marka po raz kolejny zaskakuje różnorodnością wzorów. Miłośniczkom malarstwa secesyjnego z pewnością przypadną do gustu parasole z reprodukcjami obrazów austriackiego malarza, Gustava Klimta, natomiast fascynatkom malarstwa impresjonistycznego spodobają się zapewne parasolkowe reprodukcje dzieł Claude Monet’a. Równie ciekawą propozycją są parasolki z motywami miejskimi, m.in. Salzburga czy Kolonii. Oczywiście nie brakuje i wzorów stonowanych, w ciemniejszych odcieniach, będących idealnym rozwiązaniem na spotkania bardziej oficjalne. Męskie parasole Doppler są równie różnorodne jeśli chodzi o kolorystykę, choć najbardziej eleganckim wariantem dla mężczyzny będą odcienie czerni, brązu lub granatu.

 

Wysoka jakość parasoli Doppler

Choć na rynku dostępny jest dziś bogaty wybór parasoli z różnych półek cenowych z jakiegoś powodu zwykle wciąż trudno nam jest trafić na taki, który spełniał będzie swoją rolę przez wiele, wiele lat. Parasol można dziś kupić nawet w drogerii kosmetycznej, choć nie oszukujmy się, że taki model przetrwa z nami chociażby do następnej jesieni. Parasole marki Doppler wykonane są z wysokiej jakości materiałów, którym nie straszne będą porywy wiatru, śnieżne zawieruchy czy ulewne deszcze, a wszystko to za sprawą zastosowanych technologii w parasolach i parasolkach Doppler. Parasole wykonane ze stali węglowej są nie tylko lekkie, ale stanowią niezwykle stabilną i niezawodną ochronę przed każdymi warunkami pogodowymi. Producent gwarantuje, że niektóre z modeli są wykonane na tyle solidnie, że wytrzymują wiatry, których porywistość sięga do 100km/h.

 

Opublikowany 2017-03-21 Home, O parasolkach 5214

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów