Jak wybrać parasolkę męską

 

Każdy życzyłby sobie, aby jego parasolka służyła jak najdłużej. Jest to stwierdzenie słuszne zwłaszcza w przypadku mężczyzn, którzy przeważnie nie lubią często wymieniać rzeczy na nowe. Dlatego też warto poświęcić chwilę na wybranie solidnej i odpowiedniej parasolki. Poniżej znajduje się kilka wskazówek pomocnych w wyborze parasolki męskiej.

 

Najważniejszymi aspektami są wielkość i konstrukcja parasola. Do wyboru są parasolki męskie składane, idealne do torby lub plecaka – przydatne w każdej podróży, oraz długie, eleganckie męskie parasole w kształcie laski. Parasolki składane posiadają czasami funkcję automatycznego rozkładania a czasami nawet automatycznego składania po naciśnięciu przycisku. Parasole długie są z kolei niezawodne i rozłożyste, a swoją elegancją nadają panom stylu i szyku. Ich solidność doceni każdy mężczyzna. Niektóre mają pasek do zakładania na ramię, przez co ich przenoszenie staje się wygodniejsze. Zawsze najlepiej mieć parasolkę małą i dużą, jednakże wszystko zależy od potrzeb konkretnego mężczyzny.

 

Znaczenie mają również materiały użyte przy produkcji, a także sam stelaż. Najczęściej spotyka się parasole nylonowe lub poliestrowe, a niekiedy także z nylonu pokrytego teflonem, który zapewnia nieprzemakalność w każdych warunkach. Zdarzają się też czasze z powłoką chroniącą przed promieniami UV. Stelaż decyduje o żywotności parasolki – najmocniejsze są stelaże z włókna szklanego. Warto wybrać stelaż z większą ilością żeber, gdyż ilość świadczy o wytrzymałości. Dobrym wyborem, łączącym lekkość z wytrzymałością, są stelaże aluminiowe i te ze wzmocnionego włókna szklanego. Dobrze jest pamiętać o tym, aby parasolka (zwłaszcza składana) była wyposażone w pokrowiec, który pomaga dbać o parasol i przedłuża jego żywotność.

 

Mężczyźni przeważnie stawiają na solidność i praktyczność, a przy wyborze kolorów idą w stronę „klasyki”. Dlatego też męskie parasole oferowane są w stonowanych kolorach, takich jak czarny, szary, granatowy, niekiedy ciemno zielony. Zdarzają się również dwustronne (z zewnątrz czarne, a w środku z motywem chmur bądź deszczu). Ważna jest rączka parasola – elegancka drewniana lub obleczona skórą, a może z dwukolorowego, bądź gumowatego tworzywa? Wszystko to zależy od gustu i osobowości mężczyzny. Wszystkie rączki są wygodne i dopasowane do stylu parasola, w kształcie litery L/J, a także specjalnie wyprofilowane, aby idealnie pasowały do ręki. 

Automatyczna MOCNA parasolka XXL Doppler 125 cm CZARNA W KRATKĘ

74367N_6

74367N_610418

Automatyczna otwierana i zamykana przyciskiem męska parasolka z prostą rączką, austriackiej marki Doppler z linii MAGIC XM BUSINESS.

Średnica parasolki to AŻ 125 cm - dzięki czemu bez problemu ochroni przed deszczem dwie osoby.

More details

199,00 zł

- +

Producent: Doppler

 
Dodatkowy opis

Wykonana w oparciu o użycie nowoczesnych materiałów - wysokiej jakości poliestrustali węglowej oraz włókna szklanego - najbardziej wytrzymałego materiału używanego do produkcji parasolek.

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii parasolka jest w stanie bez problemu przeciwstawić się nie tylko opadom deszczu, ale również podmuchom silnego wiatru - przeprowadzono test wytrzymałości parasolki w tunelu aerodynamicznym przy prędkości wiatru 100 km/h.

Do parasolki został dołączony pokrowiec.

Parasolka posiada dodatkowo sznureczek przy rączce do wygodnego przenoszenia. 

 

PARAMETRY TECCHNICZNE:

► Długość złożonej parasolki: 37 cm

► Średnica czaszy:
- 125 cm (mierzone w linii prostej)
- 142 cm (mierzone po materiale)

► Waga: 580 gram

 
Podstawowe cechy
KolorCzarny
Typ parasolaParasolki męskie
Sposób otwieraniaAutomatyczny
MotywJednokolorowe
Długość parasolaKrótki

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię

Automatyczna MOCNA parasolka XXL Doppler 125 cm CZARNA W KRATKĘ

Automatyczna MOCNA parasolka XXL Doppler 125 cm CZARNA W KRATKĘ

Automatyczna otwierana i zamykana przyciskiem męska parasolka z prostą rączką, austriackiej marki Doppler z linii MAGIC XM BUSINESS.

Średnica parasolki to AŻ 125 cm - dzięki czemu bez problemu ochroni przed deszczem dwie osoby.

Produkty powiązane

QR code